Shpëtimi nga natyra: Shëroni inflamacionet e fytit dhe bajamet - Shëndetësia - Kosova Sot
Shpëtimi nga natyra: Shëroni inflamacionet e fytit dhe bajamet

Shpëtimi nga natyra: Shëroni inflamacionet e fytit dhe bajamet

Gjithsecili mund të vuajë nga inflamacionet e fytit dhe bajamet. Por tashmë edhe kësaj i ka ardhur fundi. Në vijim ju sjellim një ilaç natyral shumë efektiv, për shërimin e inflamacioneve të ndryshme në fyt dhe te bajamet, transmeton gazeta Kosova Sot.

RECETA:

 Nevojiten rreth 80 gramë fara të bluara të qimnonit, t'i përzieni me rreth 200 ml ujë dhe t'i vloni së bashku për 15 minuta. Do të fitoni një masë që ngjason me llumin e kafesë. Masën e procedoni dhe ia shtoni edhe rreth 50 ml ujë dhe përsëri t'i zieni. Masën e hiqni nga burimi i ngrohjes dhe ia shtoni një lugë konjak.

KONSUMIMI:

 Masën e përgatitur ta pini çdo 30 minuta me nga një lugë. Në fakt, pas dy orëve do ta vëreni se dhimbjet në fyt kanë filluar të ndalojnë. Tretmanin mund ta përfundoni pas katër orëve. Shërimi është i garantuar.

(Kosova Sot)

17 orë e 48 minuta më parë
21/10/18