Për forcim të sistemit imun, erëzoni gjellën me kurkumë - Shëndetësia - Kosova Sot
Për forcim të sistemit imun, erëzoni gjellën me kurkumë

Për forcim të sistemit imun, erëzoni gjellën me kurkumë

Kurkuma është erëz shumë e shëndetshme, me të cilën përgatiten shumë gjellë të shijshme dhe të shëndetshme. Përgatiteni vetë kërin tuaj Këri është përzierje erëzash me prejardhje indiane, derisa ka edhe shumë veti shëruese. Edhe vjen në disa variante dhe bazën e ka te kurkuma, qimnoni dhe koriandri, transmeton gazeta Kosova Sot. Përmes tyre mund të erëzoni të gjitha gjellët me bishtaja, perime dhe t'i përdorni në mënyrën më të shëndetshme. Kombinimi i këtyre përbërësve ka plot veti shëruese që luftojnë kundër inflamacioneve dhe që e forcojnë sistemin imun.

(Kosova Sot)

20 orë e 57 minuta më parë
23/10/18