KENI PROBLEME ME SINUSE: KY LËNG I NGROHTË JUA HEQ DHIMBJET - Shëndetësia - Kosova Sot
KENI PROBLEME ME SINUSE: KY LËNG I NGROHTË JUA HEQ DHIMBJET

KENI PROBLEME ME SINUSE: KY LËNG I NGROHTË JUA HEQ DHIMBJET

Lufta me sinuset mund të jetë shumë e dhimbshme, sidomos gjatë vjeshtës, kur moti është i ftohtë dhe qarkullojnë viruse të ndryshme. Vetëm një inhalim me këtë pije pakëson dhimbjet dhe i zhbllokon ato.

 Përbërësit:

 1 gotë ujë,

 2 lugë uthull molle,

 1 lugë mjaltë,

 1 lugë spec pikant të bluar,

1 rriskë limon.

 Përgatitja: Ujin e vloni. Në një enë prej qelqit përzieni ujin e ngrohtë dhe uthullën e mollës. Prisni për 5 minuta, e më pas shtoni edhe mjaltin dhe specin e bluar. Përzieni dhe ia shtrydhni rriskën e limonit. Kavanozin e vendosni nën hundë dhe thithni thelë, më pas e pini lëngun.

(Kosova Sot)

15 orë e 14 minuta më parë
18/10/18