Ilaçet më të mira kundër dhimbjeve në fyt - Shëndetësia - Kosova Sot
Ilaēet mė tė mira kundėr dhimbjeve nė fyt

Ilaēet mė tė mira kundėr dhimbjeve nė fyt

Përdoreni një nga këto receta që dhimbjen e fytit ta hiqni brenda natës, transmeton gazeta Kosova Sot.

 INHALIM ME HUDHËR

Copëtoni katër thelpinj dhe i mbuloni me ujë të vluar. Thithni avullin për 10-15 minuta. Një inhalim si ky do të vrasë të gjitha bakteret.

MJALTË DHE QUMËSHT

Shtoni një gotës së ngrohtë qumësht një lugë mjaltë, pak kanellë dhe piper. E pini në gllënjka të vogla, falë tirptofanit në qumësht, fyti i ënjtur shpejt do t'i kthehet gjendjes normale dhe dhimbja shpejt do të ndalojë.

(Kosova Sot)

23 orë e 39 minuta më parë
24/02/18