Lëngu i shëndetshëm nga panxhari për përmirësimin e shëndetit - Shëndetësia - Kosova Sot
Lėngu i shėndetshėm nga panxhari pėr pėrmirėsimin e shėndetit

Lėngu i shėndetshėm nga panxhari pėr pėrmirėsimin e shėndetit

Ky lëng eliminon qelizat e dëmshme nga organizmi dhe ngadalëson rritjen e tyre, transmeton gazeta Kosova Sot. Ta konsumoni për tre muaj.

 PËRGATITJA:

 Në rriska e copëtoni një panxhar, karotë dhe një mollë. Me ndihmën e blenderit nxirrni lëngun nga panxhari. E lini edhe për një orë në frigorifer. Pastaj shtoni edhe lëngun e shtrydhur nga karota dhe molla. E konsumoni 30-40 minuta para kafjallit. Ky ilaç parandalon zhvillimin e qelizave të kancerit, mbron mëlçinë, veshkat dhe ndihmon në shërimin e të thatit. Pastaj, forcon sistemin imun, përmirëson punën e zorrëve, eliminon erën e keqe nga goja, eliminon helmet nga trupi, përmirëson punën e zorrëve, pakë- son dhimbjet gjatë ciklit menstrual, forcon eritrocitet në gjak dhe ul nivelin e lartë të koelsterolit, ul shtypjen e lartë të gjakut dhe normalizon gjendjen e enëve të gjakut, përmirëson tenin, e bën më të shëndetshme dhe më me shkëlqim.

(Kosova Sot)

10 orë e 8 minuta më parë
21/01/18
aaaaaaaa