RECETA PËR ÇUDINË NGA NATYRA: ZINI BANANE, MJALTË DHE UJË E PRISNI TRI DITË - Shëndetësia - Kosova Sot
RECETA PĖR ĒUDINĖ NGA NATYRA: ZINI BANANE, MJALTĖ DHE UJĖ E PRISNI TRI DITĖ

RECETA PĖR ĒUDINĖ NGA NATYRA: ZINI BANANE, MJALTĖ DHE UJĖ E PRISNI TRI DITĖ

Shërimi i kollës kronike gjithmonë ka qenë problematike, madje edhe për mjekësinë tradicionale. Por është një ilaç popullor që përmban të gjithë përbërësit e fortë që qetësojnë fytin dhe mushkëritë dhe qetësojnë kollën për një afat të shkurtër kohor!

Përbërësit:

400 ml ujë të vluar

2 6banane të pjekura me madhësi mesatare

2 lugë mjaltë.

Përgatitja: Bananet i shtypni në pire, i vendosni në enë dhe shtoni ujin e vluar. Përzieni dhe e lini të qëndrojë për 30 minuta. Kur të jetë ftohur ia shtoni mjaltin. Merrni nga 100 ml, 4 herë në ditë.

(Kosova Sot)

17 orë e 47 minuta më parë
19/01/18
aaaaaaaa