SHURUPI NGA TRUMZA, MË I MIRI PËR SHËRIMIN E KOLLËS - Shëndetësia - Kosova Sot
SHURUPI NGA TRUMZA, MĖ I MIRI PĖR SHĖRIMIN E KOLLĖS

SHURUPI NGA TRUMZA, MĖ I MIRI PĖR SHĖRIMIN E KOLLĖS

Në vazhdim ju sjellim recetën që është e thjeshtë për ta përgatitur dhe është ilaç natyral kundër kollës. Përbërësit: 20 gramë trumzë të thatë, Mjaltë. Përgatisni një përzierje nga trumza dhe mjalti, i përzieni mirë dhe e lini në vend të ngrohtë për 2 javë. Po deshët mund t'i shtoni edhe ujë. Eliksirin duhet ta përzieni njëherë në ditë. Pas dy javësh, shurupi është gati, merrni gjysmë luge shurup. 

(Kosova Sot)

13 orë e 13 minuta më parë
17/01/18
aaaaaaaa