Ja si ta shëroni bronkitisin në shtëpi - Shëndetësia - Kosova Sot
Ja si ta shëroni bronkitisin në shtëpi

Ja si ta shëroni bronkitisin në shtëpi

Në periudhën dimërore njerëzit janë të prirë për t'u prekur nga sëmundjet respiratore si bronkitisi, kur tubat që dërgojnë ajrin në mushkëri, përkatësisht mukoza e bronkeve pëson inflamacion. Bronkitisi akut shpesh shfaqet si rezultat i infeksioneve respiratore. Mund të jetë i lehtë dhe më i rëndë, madje rrezikon edhe jetën. Pikërisht për këtë, sot ju sjellim këtë recetë që bronkitisin ta shëroni në shtëpi.

SPECAT E KUQ

Promovojnë kollën e shëndetshme dhe pastrimin e mushkërive.

VAJI PRIGANO

Vaji i origanos është i tëri antibakterial dhe përkrah shëndetin bronkial.

KANELLA, KARFILI, XHENXHEFILI

Xhenxhefili është një forcues i fortë kundër inflamacioneve, e po ashtu është i dobishëm edhe kundër bronkitisit. Sugjerohet të pini çaj nga ½ e lugës xhenxhefil, karafil dhe kanellë.

(Kosova Sot)

23 orë e 56 minuta më parë
19/10/18