Bayern Munich avancon tutje në Kupën e Gjermanisë ( - Sport - Kosova Sot
Bayern Munich avancon tutje në Kupën e Gjermanisë (

Bayern Munich avancon tutje në Kupën e Gjermanisë (

Bayern Munich e ka mposhtur 5:0 skuadrën e Chemnitzer, për të kaluar në rrethin tjetër të Kupës së Gjermanisë.

Bayern Munich është treguar i fortë për skuadrën e ligës së tretë, Chemnitzer, duke e mposhtur 5:0, për të kaluar në fazën tjetër të Kupës së Gjermanisë.

Robert Lewandowski (20’ dhe 60’), Kingsley Coman (51’), Ribery (79’) si dhe Mats Hummels (89’), shënuan për fitoren e pastër 5:0 të Bayern Munich.

Tutja ka avancuar edhe Borussia Dortmundi, pasi e mposhti 4:0 FC Rielasingen-Arlenin. 

(Kosova Sot)

3 orë e 49 minuta më parë
21/07/18