Liverpooli nuk arrin më shumë se një barazim ndaj Sevillas në Anfield (Video) - Sport - Kosova Sot
Liverpooli nuk arrin më shumë se një barazim ndaj Sevillas në Anfield (Video)

Liverpooli nuk arrin më shumë se një barazim ndaj Sevillas në Anfield (Video)

Liverpooli nuk arriti më shumë se një barazim 2-2 ndaj Sevillas në Ligën e Kampionëve.

Reds ishim më të mirë në këtë takim, por shpërdoruan shumë.

Ndeshja filloi me golin e Wissam Ben Yedder në minutën e pestë, por rezultati u barazua me anë të Roberto Firminos në minutën e 21-të pas asistimit nga Alberto Moreno.

Mohamed Salah ishte ai që në minutën e 37-të i dha epërsinë Reds. Por, Firmino dëshpëroi në minutën e 42-të duke humbur penalltinë dhe me rezultatin 2-1 përfundoi pjesa e parë.

Golin e vetëm në pjesën e dytë e shënoi Joaquin Correa, i cili barazoi rezultatin në 2-2 në minutën e 72-të.

Pas këtij barazimit Liverpooli renditen e parë me një pikë, pastaj Sevilla, Spartaku i Moskës dhe Mariboi gjitha me nja një pikë në Grupin E.

Vlen të theksohet se në pjesën e dytë u inkuadrua edhe Philippe Coutinho.

 

 

(Kosova Sot)

18 orë e 14 minuta më parë
24/06/18