Shqipëri – Itali, FSHF bën lekë me bollëk nga shitja e biletave - Sport - Kosova Sot
Shqipėri – Itali, FSHF bėn lekė me bollėk nga shitja e biletave

Shqipėri – Itali, FSHF bėn lekė me bollėk nga shitja e biletave

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) ka arkëtuar mbi 500 milionë lekë nga shitja e biletave për ndeshjes Shqipëri – Itali

Shqipëria u mposhtë nga Italia me rezultat 0:1, në stadiumin e Shkodrës “Loro Boriçi”, në ndeshjen e fundit të elevatorëve për Botërorin “Rusia 2018”.

Por, Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) ka dal triumfuese nga kjo përballje. Sipas “Panorama Sportit”, FSHF ka arkëtuar mbi 500 milionë lekë (rreth 370 mijë euro) nga shitja e biletave për ndeshjes Shqipëri – Itali

Kjo shifër mund të jetë më e larta e arritur ndonjëherë në vitet e fundit për faktin se çmimet ishin disi të larta dhe ndeshja u luajt në një stadium me kapacitet të madh si “Loro Boriçi”.

(Kosova Sot)

11 orë e 1 minuta më parë
20/02/18