Konfirmohet lëndimi i rëndë i Mustafit - Sport - Kosova Sot
Konfirmohet lėndimi i rėndė i Mustafit

Konfirmohet lėndimi i rėndė i Mustafit

Arsene Wenger e ka konfirmuar se Shkodran Mustafi do të mungojë për një kohë të gjatë

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger ka treguar se Shkodran Mustafi do të mungojë për të paktën gjashtë javë.

Mustafi u lëndua me Gjermaninë, në kualifikimet për Kupën e Botës.

“Ne e kemi humbur Mustafin për rreth gjashtë javë. Nuk besoj se ai do të luajë deri pas pushimit të Kombëtareve”, ka thënë Wenger gjatë një konference për media.

“Lojtari i fundit që kam pritur të lëndohet ishte Mustafi, sepse nuk dihej nëse do të luante dhe se Gjermania ishte e kualifikuar në Botëror”, tha ai në fund. 

(Kosova Sot)

7 orë e 40 minuta më parë
18/01/18
aaaaaaaa