Mancini: Interi dhe Milani po kthehen në majen e futbollit - Sport - Kosova Sot
Mancini: Interi dhe Milani po kthehen në majen e futbollit

Mancini: Interi dhe Milani po kthehen në majen e futbollit

Trajneri i Zenitit, Roberto Mancini, pret qe dy klubet milaneze të kualifikohen për Ligën e Kampionëve.

Milani dhe Interi do të përballen këtë javë në derbin më të madh lokal në botë.

Tashmë të gjitha biletat janë shitur dhe pritet një duel shumë i zjarrtë mes dyja skuadrave.

Mancini thotë se ai pret që të dyja klubet të kthehen në majen e futbollit evropian.

“Kur unë u ktheva, pritjet e mia ishin që Interi të ndërtohet. Të shoh ku mund të shkoj”.

“Milani tash po luan me lojtarë më të mëdhenj se Interi. Shpresoj t’i shoh dyja klubet në Ligën e Kampionëve”, deklaroi Mancini.

(Kosova Sot)

10 orë e 34 minuta më parë
16/10/18