Mertens: Duam Scudetton këtë vit - Sport - Kosova Sot
Mertens: Duam Scudetton këtë vit

Mertens: Duam Scudetton këtë vit

Dries Mertens ka thënë se Napoli në krye të Serie A nuk është një surprizë pasi këtë vit skuadra e ka filluar me idenë që të fitojnë Scudetton.

Napoli ka fituar të gjitha shtatë ndeshjet e tyre të fillim sezonit, duke fituar lavdërim për stilin e tyre të futbollit si dhe rezultatet e tyre, ndërsa Mertens thekson se duan titullin këtë sezon.

“Duke luajtur keq dhe duke fituar? Unë do të nënshkruaj për atë menjëherë për të fituar Scudetton”, ka thënë fillimisht Mertens në një intervistë me La Repubblica.

“Është futbolli ynë që na solli këtu, dhe vetëm duke vazhduar në këtë rrugë, ne mund të ëndërrojmë të qëndrojmë atje”.

Mertens është lojtari kryesor i Napolit në dy sezonet e fundit!

“Asnjë alternativë ose ndonjë gjë tjetër, vetëm duke luajtur mirë dhe duke argëtuar tifozët tanë”.

“Të jesh në krye të tabelës nuk është një surprizë, këtë vit kemi filluar të fitojmë ligën”.

“Ka shumë kundërshtarë, megjithatë, mbi të gjithë Juventusi që mbeten të preferuarit për shkak të mentalitetit të tyre dhe cilësisë së skuadrës së tyre”.

“Ne kemi marrë më shumë, tani duhet të përpiqemi dhe të kapërcejmë dallimin në talent mes nesh dhe Bianconerëve”, përfundoi ylli belg.

(Kosova Sot)

17 orë e 50 minuta më parë
23/10/18