Nëse dështon Kane, Reali do të tentojë yllin tjetër anglez - Sport - Kosova Sot
Nëse dështon Kane, Reali do të tentojë yllin tjetër anglez

Nëse dështon Kane, Reali do të tentojë yllin tjetër anglez

Real Madrid është duke u interesuar për një sulmues për verën e ardhshme

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka kërkuar nga drejtuesit e klubit që verën e ardhshme të transferojnë një sulmues.

Dëshira kryesore e trajnerit francez është sulmuesi fantastik i Tottenhamit, Harry Kane.

Transferimi i tij do të jetë shumë i vështirë, pasi drejtuesit e Tottenhamit nuk duan ta shesin dhe po ashtu Realit mund t’i kushtonte deri në 200 milionë euro.

Sipas Don Balon, në rast se dështon ky transferim, atëherë Reali do të tentojë transferimin e sulmuesit të Manchester Unitedit, Marcus Rashford. 

(Kosova Sot)

7 orë e 13 minuta më parë
15/10/18