“Interi nuk ka material për titull” - Sport - Kosova Sot
“Interi nuk ka material për titull”

“Interi nuk ka material për titull”

Ish mesfushori i Milanit, Massimo Ambrosini, ka thënë se Interi nuk është për titull. 

Interi arriti të fitojë ndaj Milanit në deri me rezultat 3-2 në një ndeshje të bukur me shumë raste.

Nerazzurrët mbesin dy pikë pas Napolit me të cilët do të përballen në fundjavë.

Por rezultatet e arritura nuk e kanë bindur ende Ambrosinin.

“Interi nuk kanë material për Scudetto, por ata po zhvillohen”.

“Ata nuk kanë shumë lojtarë dhe disa nga ta që erdhën si Cancelo dhe Dalbert, kanë ardhur vonë”,  ka thënë Ambrosini për Sky Sport Italia.

Interi në tetë xhiro kampionat kanë arritur të tubojnë 22 pikë.

Ata kanë aktualisht njërin prej mbrojtjeve më të forta të kampionati, pasi kanë pranuar vetëm pesë fola. 

(Kosova Sot)

22 orë e 43 minuta më parë
21/10/18