Vlerësimi i lojtarëve në ndeshjen Chelsea-Roma: Hazard pa konkurrencë (Foto) - Sport - Kosova Sot
Vlerësimi i lojtarëve në ndeshjen Chelsea-Roma: Hazard pa konkurrencë (Foto)

Vlerësimi i lojtarëve në ndeshjen Chelsea-Roma: Hazard pa konkurrencë (Foto)

Pas një loje të bukur për futbolldashësit, Chelsea dhe Roma u ndanë me rezultat të barabartë (3-3) në Stamfrod Bridge.

Eden Hazard ishte fantastik në këtë takim dhe shënoi dy gola, ashtu që është vlerësuar me notën më të lartë (9.2), ndërsa notë të lartë ka marrë edhe golashënuesi tjetër, David Luiz (8.2).

Me notën më të ulët te Blutë është vlerësuar Cesar Azpilicueta (6.0).

Për paraqitje më të mirë te mysafirët janë vlerësuar Alexandar Kolarov (8.7) dhe Edin Dzeko (8.6). I pari shënoi një gol dhe dhuroi një asistim, kurse i dyti realizoi dy gola.

Portieri Alisson e ka marrë notën më të vogël (5.6) te Giallorossët, duke qenë se i pranoi tre gola.

Vlerësimi i plotë i lojtarëve:

(Kosova Sot)

9 orë e 42 minuta më parë
23/10/18