Carrick vendos për të ardhmen - Sport - Kosova Sot
Carrick vendos për të ardhmen

Carrick vendos për të ardhmen

Mesfushori anglez i Manchester United ka vendosur rreth të ardhmes në “Old Trafford”.

Sipas ESPN, Carrick nuk dëshiron të larohet nga United gjatë afatit kalimtar të janarit.

Carrick, 36-vjeçar, ka bërë vetëm një paraqitje për Manchester United këtë sezon, ndërsa klubet angleze si Leicester City, Ëest Brom dhe Aston Villa kanë shprehur interesim për të.

Por, ish përfaqësuesi i kombëtares angleze, i cili momentalisht është duke u rikuperuar nga një lëndim, thotë se është i lumtur në “Old Trafford”.

Po ashtu, ai është duke ndihmuar në trajnimin e grupmoshave nën moshën 14 vjeçare në United.

(Kosova Sot)

11 orë e 1 minuta më parë
16/10/18