Dybala do të kushtojë më shumë se Neymar - Sport - Kosova Sot
Dybala do të kushtojë më shumë se Neymar

Dybala do të kushtojë më shumë se Neymar

Paulo Dybala, i cili për një kohë shumë të shkurtër e ka përmbushur potencialin e tij, do të bëhet njëri prej futbollistëve më të shtrenjtë në botë, sipas Sport Bild.

Sipas mediumit gjerman, i cili iu referohet burimeve italiane, sulmuesi i Juventusit do të tejkalojë ish-sulmuesin e Barcelonës, Neymar (i cili u shit për 222 milionë euro te PSG-ja) si futbollisti më i shtrenjtë në botë. 

Gjithçka lë të kuptohet se Juventus dëshiron ta blindojë yllin e vet dhe t’ia verë një klauzolë e hiç më pak se 230 milionë euro dhe do t’ia rinovojë kontratën deri në vitin 2022.

Prandaj, kushdo që e dëshiron përfaqësuesin argjentinas duhet të bëhet gati ta paguajë këtë shifër rekorde.

(Kosova Sot)

7 orë e 45 minuta më parë
16/10/18