​Lëndohet ylli i Bayernit - Sport - Kosova Sot
​Lëndohet ylli i Bayernit

​Lëndohet ylli i Bayernit

Mbrojtësi i majtë, David Alaba është lënduar dhe do të mungojë për disa ditë

David Alaba është larguar nga Kombëtarja e Austrisë, pas në lëndimi muskulor që kishte pësuar në ndeshjen e fundit ndaj Borussia Dortmund.

Austriaku shënoi gol në fitoren 3:1, por u largua nga minuta e 74’ pas një lëndimi.

Federata e Austrisë e ka konfirmuar se Alaba nuk do të bashkohet me pjesën tjetër dhe do të mungojë në miqësoren ndaj Uruguait. /

(Kosova Sot)

6 orë e 8 minuta më parë
26/09/18