Nainggolan refuzon të flas për titullin e Serie A - Sport - Kosova Sot
Nainggolan refuzon të flas për titullin e Serie A

Nainggolan refuzon të flas për titullin e Serie A

Radja Nianggolan refuzon të diskutojë shanset e Romës për të fituar Scudetton, duke këmbëngulur se ekipi i tij duhet të fokusohet në çdo ndeshje.

Ekipi i Eusebio Di Francesco ka fituar nëntë nga 11 ndeshjet e tyre deri më tani këtë sezon në kampionatin italian, Serie A.

Megjithatë, gjatë një interviste me Sky Sport, mesfushori belg nuk do të tërhiqet nga shanset e Giallorossi për të fituar vetëm titullin e tyre të tretë të Ligës Italiane.

“Nuk dua të flas për Scudetto. Jemi në rrugë të mirë, ne duhet të qëndrojmë të fokusuar”, ka thënë fillimisht Nainggolan për Sky Sport.

“Di Francesco i bën të gjithë të ndihen të rëndësishëm, madje edhe ata që luajnë më pak japin më shumë, sepse e dinë se do të vijë shansi i tyre”.

“Ne jemi të gatshëm dhe po tregojmë se jemi të gjithë në të njëjtën linjë. Ju mund ta shihni këtë”.

Nianggolan së fundmi është kthyer në skuadrën kombëtare të Belgjikës për miqësoret e tyre me Meksikën dhe Japoninë pasi nuk thirrej që nga marsi, teksa kjo ftesë thotë se a ka lumturuar.

“Jam i lumtur, por tani le të shohim se si shkon. Ishte një moment i vështirë, unë shpresoj të mbaj vendin tim”, përfundoi mesfushori belg.

(Kosova Sot)

16 orë e 40 minuta më parë
24/09/18