Inter me komunikatë për lëndimin e Icardit - Sport - Kosova Sot
Inter me komunikatė pėr lėndimin e Icardit

Inter me komunikatė pėr lėndimin e Icardit

Argjentina nuk e ftoi Mauro Icardin për ndeshjet miqësore ndaj Rusisë dhe Nigerisë, por testet e kryera nga Inter sot tregojnë se sulmuesi nuk ka pësuar ndonjë dëmtim të rëndë.

Mauro Icardi e ka shmangur lëndimin e rëndë pasi mori një goditje në gju gjatë barazimit 1-1 të Interit me Torinon të dielën, ka njoftuar Interi në një komunikatë për media. 

24-vjeçari kreu teste mjekësore sot dhe rezultatet pozitive tregojnë se ai nuk do të mungojë në asnjë ndeshje për klubin.

“Para se të rikthehet te skuadra e Luciano Spallettit, Icardi do t’iu nënshtrohet katër apo pesë ditëve fizioterapi dhe një programit stërvitor individual”, ka thënë ai. 

(Kosova Sot)

6 orë e 26 minuta më parë
24/02/18