Treshet me më së shumti gola në 5 ligat më të mëdha në Evropë - Sport - Kosova Sot
Treshet me më së shumti gola në 5 ligat më të mëdha në Evropë

Treshet me më së shumti gola në 5 ligat më të mëdha në Evropë

Deri tani jemi mësuar t’i shohim treshet e zakonshme të shënojnë shumë gola dhe të prijnë në ligat kryesore evropiane, por kur ka kaluar një e treta e sezonit, gjërat duken më ndryshe se zakonisht.

Pas 11-xhirove në ligat evropiane, këto janë treshet me më së shumti gola të shënuara.

5. Lazio: 20 gola (Immobile 14 + Luis Alberto 3 + Parolo 3)

5. Valencia: 20 goals (Zaza 9 + Rodrigo 7 + Santi Mina 4)

4. Juventus: 21 goals (Dybala 11 + Higuain 7 + Khedira 3)

3. Manchester City: 22 goals (Aguero 8 + Sterling 7 + Gabriel Jesus 7)

2. PSG: 24 goals (Cavani 13 + Neymar 7 + Mbappe 4)

1. Lyon: 26 goals (Fekir 11 + Mariano 9 + Depay 6)

(Kosova Sot)

9 orë e 6 minuta më parë
23/10/18