“VAR-i” arrin edhe në Angli - Sport - Kosova Sot
“VAR-i” arrin edhe në Angli

“VAR-i” arrin edhe në Angli

Teknologjia më e re në futbollin botëror, “Video Assistant” ka mbërritur edhe në Angli, 

“VAR-i” për herë të parë në shtetin e Anglisë do të përdoret në ndeshjen miqësore Angli – Gjermani.

Lajmin e ka konfirmuar Federata e Futbollit Anglez.

Kujtojmë se kjo teknologji është e inkuadruar në Serie A dhe në Bundesliga, ndërsa për Premier Ligën dhe La Ligan ende nuk është arritur ndonjë marrëveshje dhe kjo mund të jetë një test i vërtetë që “VAR’i” të instalohet edhe në ligat e Anglisë.

Ndeshja mes Anglisë dhe Gjermanisë në “Wembley” zhvillohet më 10 nëntor.

(Kosova Sot)

2 orë e 16 minuta më parë
15/10/18