Zidane e do yllin e Chelsea zëvendësues të Bale - Sport - Kosova Sot
Zidane e do yllin e Chelsea zėvendėsues tė Bale

Zidane e do yllin e Chelsea zėvendėsues tė Bale

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, e ka gjetur lojtarin me të cilin dëshiron ta zëvendësojë Gareth Balein në Real Madrid.

Don Balon raporton se Eden Hazard është prioriteti kryesor i Zidanit për verën e ardhshme.

Derisa presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, është duke lakmuar në lojtar si Harry Kane i Tottenhamit dhe Paulo Dybala i Juventusit, Zidane është i lumtur që e ka Karim Benzeman përpara.

Në anën tjetër, francezi është i shqetësuar me formën e Gareth Bale dhe për ketë arsyeje e ka identifikuar Hazarditn si zëvendësuesin ideal të përfaqësuesit të Uellsit. 

 (Kosova Sot)

4 orë e 1 minuta më parë
20/01/18
aaaaaaaa