Manolas kërkon pagë më të lartë ose do të largohet prej Romës - Sport - Kosova Sot
Manolas kërkon pagë më të lartë ose do të largohet prej Romës

Manolas kërkon pagë më të lartë ose do të largohet prej Romës

Roma synon të zgjasë marrëveshjen me mbrojtësin Kostas Manolas.

Mbrojtësi grek i “ujkonjave” nuk e ka ndërmend që të qëndrojë për një kohë të gjatë te romakët, por në të kundërtën kërkon një pagë më të lartë.

Pa vendimin e pronarit të Romës, klubi nuk mund të pranojë një kusht të tillë, prandaj sipas “Il Tempo”, drejtori sportiv i “Giallorossi”, Monchi do të udhëtojë për në Boston, ku do të bisedojë situatën me James Pallottan.

Futbollisti më parë ka luajtur edhe për Thrasyvoulos, AEK Athens dhe Olympiacos

Kontrata aktuale e futbollistit, i cili u transferua në Romë nga Olympiakos në vitin 2014, do të përfundojë më 30 qershor të vitit 2019.

Sipas transfermarkt.de, futbollisti 26-vjeçar kushton rreth 30 milionë euro dhe për shërbimet e grekut kanë shprehur interesim shumë skuadra evropiane mesin e tyre edhe Chelsea.

Kujtojmë se qendër mbrojtësi aktualisht paguhet hiq më pak se 400 mijë euro në vit dhe kjo shihet si pengesë e madhe për një ndër lojtarët kryesor të kryeqytetasve.

Ndryshe, Manolas deri më tani ka luajtur në 104 ndeshje për Romën duke shënuar katër gola.

(Kosova Sot)

23 orë e 36 minuta më parë
23/10/18