City favorit për yllin e Lazios - Sport - Kosova Sot
City favorit për yllin e Lazios

City favorit për yllin e Lazios

Manchester City duket se ka fituar betejën për mesfushorin e Lazioz, Sergej Milinkovic-Savic

Paraqitjet fantastike të mesfushorit të Lazios, Sergej Milinkovic-Savic nuk kanë kaluar pa u vërejtur edhe nga skuadrat e mëdha.

Por, sipas Calciomercato, favorite për të nënshkruar në janar me mesfushorin serb është skuadra angleze, Manchester City.

Ata kështu kanë mposhtur konkurrencën e tre skuadrave tjera të mëdha, Manchester United, Real Madrid dhe Juventus.

Vlera e Milinkovic-Savic është rreth 80 milionë euro.

(Kosova Sot)

20 orë e 34 minuta më parë
24/09/18