Messi: Nuk e kam ditur që Neymar do të largohet deri në momentin e fundit - Sport - Kosova Sot
Messi: Nuk e kam ditur që Neymar do të largohet deri në momentin e fundit

Messi: Nuk e kam ditur që Neymar do të largohet deri në momentin e fundit

Lionel Messi thotë se nuk e ka ditur që Neymar do të bashkohet me Paris Saint-Germainin deri më minutën e fundit.

Braziliani u largua nga Barcelona në këtë verë për një rekord prej 222 milionë euro.

Marrëveshja ishte bërë e ditur në media, derisa zyrtare ishte kur Neymar shkoi në qendrën stërvitore të Barcelonës dhe e tregoi dëshirën për tu larguar.

Gerard Pique kishte thënë se ai në dasmën e Messit i kishte dhënë indikacione se do të largohej.

Messi, thotë se nuk ka ditur asgjë deri në momentin kur u largua.

“Të jem i sinqertë, nuk e kam ditur”.

“Deri në ditën e fundit të turneut veror bisedonim, por nuk dinim asgjë. Ai thoshte se nuk e kishte të qartë dhe si do të rrjedhin gjërat. Të tjetër thoshin se e kanë ditur. Por deri në minutën e fundit, ne kemi folur normalisht”.

Luis Suarez e ka pranuar se ka biseduar me Neymarin pasi e morën vesh se ai do të largohet.

“Provuam që ta bindim që të qëndrojë dhe i thamë: Neymar mos shko sepse nuk do të jesh i lumtur”.

“I treguam që nuk duam që ai të largohet, por nëse e dëshiron këtë je i lirë të marrësh vendimin. Për miqësinë që kishim ne, ishim të mërzitur që iku”, ka thënë Suarez.

Neymar prej kalimi te PSG ka shënuar 11 gola në 12 ndeshje. 

(Kosova Sot)

6 orë e 34 minuta më parë
15/10/18