Xhaka: Hap i madh për Botërorin “Rusia 2018” - Sport - Kosova Sot
Xhaka: Hap i madh për Botërorin “Rusia 2018”

Xhaka: Hap i madh për Botërorin “Rusia 2018”

Xhaka është shprehur i lumtur me fitoren kundër Irlandës Veriore.

Zvicra ka marrë fitore të rëndësishme në ndeshjen e parë të “play-off”it për Botërorin “Rusia 2018”, duke e mposhtur në udhëtim 0:1 Irlandën Veriore. 

Golin e vetëm dhe shumë të rëndësishëm në udhëtim e shënoi mbrojtësi i Milanit, Ricardo Rodriguez, në minutën e 57’të.

Granit Xhaka, që ishte titullar në këtë ndeshje, e sheh këtë fitore si shumë të rëndësishme për të siguruar biletën për Kupën e Botës.

“Fitore e mirë në udhëtim kundër një kundërshtari të vështirë dhe një hap i madh për në Botëror Rusia 2018”, ka shkruar Xhaka në rrjetet sociale.

(Kosova Sot)

10 orë e 21 minuta më parë
23/10/18