Angli – Gjermani, formacionet e mundshme - Sport - Kosova Sot
Angli – Gjermani, formacionet e mundshme

Angli – Gjermani, formacionet e mundshme

Anglia do ta presë sonte Gjermaninë në një ndeshje miqësore, e cila do të zhvillohet në “Wembley” me fillim nga ora 21:00.

Anglia nuk e ka mposhtur Gjermaninë në shtëpi që prej vitit 1975, kur me golat e Colin Bell dhe Malcolm MacDonald “tre luanët” fituan 2-0.

Ndërsa, këto janë formacionet e mundshme për ndeshjen e sotëm:  

England: Pickford, Trippier, Maguire, Stones, Jones, Rose, Dier, Livermore, Loftus-Cheek, Abraham, Vardy.

Germany: Ter Stegen, Kimmich, Sule, Hummels, Halstenberg, Rudy, Gundogan, Sane, Gotze, Draxler, Wagner.

(Kosova Sot)

20 orë e 35 minuta më parë
16/10/18