Mesut Ozil rikthehet në La Liga, cili është klubi që e dëshiron atë? - Sport - Kosova Sot
Mesut Ozil rikthehet nė La Liga, cili ėshtė klubi qė e dėshiron atė?

Mesut Ozil rikthehet nė La Liga, cili ėshtė klubi qė e dėshiron atė?

Skuadra spanjolle Atletico Madrid ka në planet e saj të realizojë disa përforcime të rëndësishme në vitin 2018.

Sipas mediave spanjolle thuhet se klubi madrilen Real Madrid ka shfaqur interesim për transferimin e yllit të Arsenalit, Mesut Ozil dhe mesfushorit të Manchester United, Ander Herrera.

Këta dy futbollist kanë hyrë në vitin e fundit të kontratave me klubet e tyre në Premierligën angleze.

Diego Simeone trajneri i Atletico Madridit, shpreson në blerjen e tyre në janar ose si futbollist të lirë pas përfundimit të këtij sezoni.

(Kosova Sot)

16 orë e 42 minuta më parë
18/02/18