Roma e mund Lazion në derbin e qytetit

• 18 November 2017 - 20:08

Roma ka shënuar fitore me rezultat 2-1 në ndeshjen deri ndaj rivalit të qytetit, Lazios, në kuadër të xhiros së 13-të të Serie A.

Roma kaloi në epërsi përmes penaltisë së konvertuar në gol nga Perotti në minutën e 49-të.

Rezultatin për vendasit e dyfishoi mesfushori belg Nainggolan në minutën e 53-të. Rreth 20 minuta më vonë, më saktë në minutën e 72-të, Immobile i dha shpresë Lazios duke shënuar nga pika e bardhë pasi gjyqtari akordoi penalti me ndihen e VAR.

Por, kjo ishte e tera që Lazio mundi të bëjë.

Roma ngjitet në vendin e tretë më 30 pikë të mbledhura, por një lojë më pak se skuadrat tjera. Ndërsa, Lazio bie në vendin e pestë me 28 pikë e po ashtu me një ndeshje më pak të zhvilluar. Kjo ishte humbja e dytë për lazianët, ndërsa fitorja e 10 për romakët.