Suarez, në mesin e 10 golashënuesve më të mirë në histori të Barcelonës - Sport - Kosova Sot
Suarez, në mesin e 10 golashënuesve më të mirë në histori të Barcelonës

Suarez, në mesin e 10 golashënuesve më të mirë në histori të Barcelonës

Suarez ka hyrë në mesin e 10 golashënuesve më të mirë të Barçës.

Me golin kundër Celta Vigos, Luis Suarez ka shkuar në 127 finalizime me fanellën e Barcelonës, duke hyrë kështu në mesin e 10 më të mirëve në histori të klubit.

Uruguaiani është tani vetëm katër gola prapa Samuel Eto’o dhe tre gola larg brazilianit, Rivaldo. 

Ndërsa ka para edhe Mariano Martín Alonson, i cili ka luajtur për Barcelonën nga viti 1939 deri në atë të 1948.

Image

 

(Kosova Sot)

20 orë e 26 minuta më parë
19/10/18