Sarri tallet me fanellat e Napolit dhe Juventusit - Sport - Kosova Sot
Sarri tallet me fanellat e Napolit dhe Juventusit

Sarri tallet me fanellat e Napolit dhe Juventusit

Fanellat e ndeshjes Napoli-Juventus nuk i kanë pëlqyer as trajnerit të skuadrës vendëse, Maurizio Sarrit

Trajneri i Napolit, Maurizio Sarri tha që më parë do të vdiste, se të shihte këtë klasike të futbollit italian me ato fanella.

“Më vjen keq për faktin që edhe pse e dominuam Juventusin, në fund dolëm pa pikë sepse nuk arritëm që të shfrytëzojmë rastet që na u dhanë. Gjithsesi, kur mendoj për këtë, arrij që të gjej ngushëllim te fakti që do kisha dashur të vdisja përpara se të shihja një Napoli-Juventus që të luhej me ato dy fanella që ne u paraqitëm në fushë”, tha Sarri.

“Kur pashë bluzat gri në të zezë të Napolit që përfaqësohet nga e kaltra dhe nga ana tjetër Juventusin me të verdhë dhe jo bardhezi, do kisha dashur të vdisja më mirë se sa të kisha parë diçka të tillë”.


(Kosova Sot)

19 orë e 15 minuta më parë
21/09/18