Tjetër çmim për Ronaldon, emërohet ‘Sportisti më i mirë për 2017’ - Sport - Kosova Sot
Tjetėr ēmim pėr Ronaldon, emėrohet ‘Sportisti mė i mirė pėr 2017’

Tjetėr ēmim pėr Ronaldon, emėrohet ‘Sportisti mė i mirė pėr 2017’

Ronaldo ka fituar një tjetër çmim, ai është emëruar ‘Sportisti më i mirë evropian’ për vitin 2017.

Gjatë ditës së enjte ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, ka fituar edhe dy çmime.

Ai u emërua si më i miri për vitin 2017 nga “Globe Soccer Awards” dhe pas këtij çmimi, mori edhe një tjetër. Portugezi u votua si “Sportisti më i mirë për vitin 2017’ nga 26 agjenci ndërkombëtare.

Ky është viti i dytë që Ronaldo merr këtë çmim. Portugezi mori 159 pikë, duke lënë prapa ngasësin e Formula 1, Lewis Hamilton me (143), ndërsa teniseri, Roger Federer renditet i treti (124) dhe Rafa Nadal i katërti (113 pikë).

(Kosova Sot)

15 orë e 33 minuta më parë
22/01/18
aaaaaaaa