AS zgjedh 10 sportistët më të mirë në histori, Messi nuk diskutohet – Ronaldo mbetet jashtë - Sport - Kosova Sot
AS zgjedh 10 sportistët më të mirë në histori, Messi nuk diskutohet – Ronaldo mbetet jashtë

AS zgjedh 10 sportistët më të mirë në histori, Messi nuk diskutohet – Ronaldo mbetet jashtë

Messi është renditur i shtati në listën prej 10 sportistëve më të mirë në histori nga AS, ndërsa Ronaldo nuk hyri as në top 10’të.

Gazeta sportive spanjolle “AS”, me rastin e 50-vjetorit të krijimit të saj, vendosi që të përpilojë një renditje me sportistët më të mirë të historisë.

Redaksia e gazetës përzgjodhi 100 sportistë dhe nëpërmjet një sondazhi u votuan 10 më të mirët.

Ja se kush janë ata, nga i dhjeti tek i pari:

(Kosova Sot)

10 orë e 11 minuta më parë
22/10/18