Fiorentina 1-1 Milan: Notat e lojtarëve, tre më të dobëtit te Milani me vlerësim të njëjtë - Sport - Kosova Sot
Fiorentina 1-1 Milan: Notat e lojtarëve, tre më të dobëtit te Milani me vlerësim të njëjtë

Fiorentina 1-1 Milan: Notat e lojtarëve, tre më të dobëtit te Milani me vlerësim të njëjtë

Milan nuk ka arritur të triumfojë në xhiron e 19 të ligës elitare italiane të Serie A.

Kuqezinjtë nuk kanë arritur të triumfojnë si mysafirë të skuadrës së Fiorentinës duke barazuar me rezultat 1-1.

Tashmë kanë dal edhe vlerësimet e para për futbollistë, ku lojtari me notën më të lartë është në radhët e vendasve.

Cristiano Briaghi, mbrojtësi i krahut të djathtë të violave ishte lojtari më i mirë në ndeshje dhe u vlerësua me notën 7.9.

Më të dobët ishin tre futbollistë dhe të gjithë vijnë nga radhët e skuadrës së Milanit – Cutrone, Bonaventura dhe Borini u vlerësuan me notën 6.

Pas kësaj, Milan ngjitet në pozitën e nëntë të renditjes tabelore me 25 pikë, ndërsa dy pikë më shumë i ka Fiorentina e vendit të tetë.

Image
Image

 

(Kosova Sot)

15 orë e 25 minuta më parë
26/09/18