​Mohamed Salah i rekordeve - Sport - Kosova Sot
​Mohamed Salah i rekordeve

​Mohamed Salah i rekordeve

Salah e mbylli 2017’tën me 23 gola, 17 prej tyre në Premierligë – ecuri fantastike e egjiptianit në sezonin më të mirë në karrierë.

Liverpool po shkel çdo kundërshtar që po i del para në ndeshjet e fundit dhe më meritorët për këtë janë katërshja ofensive, Coutinho, Mane, Firmino dhe transferimi i verës, Salah.

Ish asi i Romës, që u transferua në Anfield për më shumë se 40 milionë euro, e ka ngjallur sulmin e “Të Kuqve”. Më së miri e tregojnë këtë statistikat.

Salah ka realizuar 23 gola në të gjitha garat para Vitit të Ri. Hera e fundit kur një lojtar i Liverpoolit kishte arritur diçka të tillë ishte sezoni i largët 1961/1962, Roger Hunt.

(Kosova Sot)

13 orë e 24 minuta më parë
24/10/18