Klopp i befasuar me startin e mrekullueshëm të Mohamed Salah - Sport - Kosova Sot
Klopp i befasuar me startin e mrekullueshëm të Mohamed Salah

Klopp i befasuar me startin e mrekullueshëm të Mohamed Salah

Salah e mbylli 2017’tën me 23 gola, 17 prej tyre në Premierligë – ecuri fantastike e egjiptianit në sezonin më të mirë në karrierë.

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka mbetur i habitur me startin e mrekullueshëm të Mohamed Salah, që ka realizuar deri më tani 23 gola në të gjitha garat, 17 në Premierligë.

 “Goli i parë kundër Leicesterit ishte fantastik, ai është shumë i fortë fizikisht – thjeshtë i mrekullueshëm”, tha Klopp.

“Ka të majtë fantastike dhe mund të luajë në shumë pozicione. Mund të luajë sulmues i dytë, numër 10. Ashtu si Sadio Mane. Mund të luajë në të dy krahët dhe si numër tetë. Ashtu si Phil Coutinho dhe Roberto Firmino”, shtoi trajneri gjerman.

(Kosova Sot)

20 orë e 48 minuta më parë
21/03/18