Nga De Gea deri te Harry Kane: Formacioni më i mirë i top ligave evropiane për vitin 2017 - Sport - Kosova Sot
Nga De Gea deri te Harry Kane: Formacioni më i mirë i top ligave evropiane për vitin 2017

Nga De Gea deri te Harry Kane: Formacioni më i mirë i top ligave evropiane për vitin 2017

Pasi pjesa e parë e sezonit 2017/18 ka përfunduar në ligat e mëdha evropiane, Goal ka përpiluar formacionin e vitit 2017.

Në sy bien në mbrojtje mbrojtësi i Interit, Milan Skrinar, i cili ka befasuar me paraqitjet e tij që kur u transferua nga Sampdoria. Po ashtu edhe Philipp Max i Augsburgut.

Në mesfushë pas paraqitjeve të mira është edhe ylli i Lazios, Luis Alberto.

Sulmi ashtu edhe siç pritje, Harry Kane i ndihmuar nga Mohamed Salah dhe Kylian Mbappe.

Portier? Dihet, David de Gea i Manchester Unitedit, ndërsa më poshtë keni formacionin e plotë. /

(Kosova Sot)

16 orë e 53 minuta më parë
22/10/18