L’Equipe: Ky është formacioni i vitit 2017 - Sport - Kosova Sot
L’Equipe: Ky është formacioni i vitit 2017

L’Equipe: Ky është formacioni i vitit 2017

Gazeta e njohur franceze, L’Equipe ka publikuar formacionin më të mirë të vitit që lamë pas

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo dhe ai i Barcelonës, Leo Messi janë në formacionin e vitit 2017 të përzgjedhur nga L’Equipe.

Në këtë formacion janë edhe sulmuesit tjerë të mëdhenj si Edinson Cavani dhe Neymar.

Ndërsa mesfusha i besohet Kante dhe Modric dhe mbrojtja Marcelo, Ramos, Hummels, dhe Dani Alves.

Në portë është legjenda e Juventusit dhe Italisë, Gianluigi Buffon.

Image

 

(Kosova Sot)

8 orë e 24 minuta më parë
14/11/18