City u kthehet fitoreve në Premierligë - Sport - Kosova Sot
City u kthehet fitoreve nė Premierligė

City u kthehet fitoreve nė Premierligė

Manchester City u është kthyer fitoreve në Premierligë, duke mposhtur Watfordin me rezultat 3:1

Skuadra e Manchester Cityt ka shënuar fitoren e 20 në 22 xhirot e para të Premierligës, pas fitores 3:1 ndaj Watfordit.

Golat për Cityn i shënuan Raheem Sterling, Kabasele (autogol) dhe Kun Aguero, ndërsa për mysafirët shënoi Gray.

Pas kësaj fitoreje City ruan vendin e parë më 62 pikë, 15 më shumë se sa Manchester United në vendin e dytë. 

(Kosova Sot)

13 orë e 27 minuta më parë
18/01/18
aaaaaaaa