Futbollistët që shpërthyen në vitin 2017 – Edhe pse të rinj u kthyen në yje botëror, formacioni më i mirë (Foto) - Sport - Kosova Sot
Futbollistėt qė shpėrthyen nė vitin 2017 – Edhe pse tė rinj u kthyen nė yje botėror, formacioni mė i mirė (Foto)

Futbollistėt qė shpėrthyen nė vitin 2017 – Edhe pse tė rinj u kthyen nė yje botėror, formacioni mė i mirė (Foto)

Futbollit pothuajse çdo ditë i shtohet një futbollist i ri, që me paraqitjet e mira mëton të bëhet yll.

Ky vit ka qenë një vit ku futbollit i janë shtuar disa yje shumë të rëndësishëm futbollit.

Të gjithë këta spikatën në Ligën e Kampionëve.

Duke filluar me portieri Ederson i cili është 24 vjeç, por është kthyer në një prej portierëve më të mirë në botë.

Mbrojtja vjen Semedo, Sanchez, Sule dhe Tiernei.

Në mesfushë janë sensacioni anglez Winks, pastaj Talisca dhe Asensio.

Në sulm janë treshja, Mbappe, Werner dhe Oberlin.

Ederson (Manchester City)

Nelson Semedo (Barcelona)

Davinson Sanchez (Tottenham)

Niklas Sule (Bayern Munich)

Kieran Tierney ( Celtic)

Harry Winks (Tottenham)

Anderson Talisca (Besiktas)

Marco Asensio (Real Madrid)

Kylian Mbappe (PSG)

Timo Werner (Leipzing)

Dimitri Oberlin (Basel)

(Kosova Sot)

1 orë e 1 minuta më parë
22/01/18
aaaaaaaa