​Harrojeni statujën e Ronaldos, ajo e Essien është skandaloze (Foto) - Sport - Kosova Sot
​Harrojeni statujën e Ronaldos, ajo e Essien është skandaloze (Foto)

​Harrojeni statujën e Ronaldos, ajo e Essien është skandaloze (Foto)

Statuja e Michael Essien është një skandal i vërtetë dhe po kritikohet shumë nga tifozët.

Cristiano Ronaldos mund t’i falet që nuk e ka pëlqyer bustin e tij të shpalosur në aeroportin “Cristiano Ronaldo”.

Të tilla emocione mund të shpreh Michael Essieni, legjendë e Chelseat, për statujën e tij të zbuluar në qytetin e Accras në Ganë.

Pamje të statujës së tij të frikshme janë publikuar në internet dhe puna e skulptorit nuk është pritur mirë nga fansat e ish-lojtarit të Chelseat.

(Kosova Sot)

55 minuta më parë
21/10/18