Karikatura e Ditës: “Cristiano Ronaldo ia vjedh Riberys Topin e Artë” - Sport - Kosova Sot
Karikatura e Ditës: “Cristiano Ronaldo ia vjedh Riberys Topin e Artë”

Karikatura e Ditës: “Cristiano Ronaldo ia vjedh Riberys Topin e Artë”

Personazhe të Goal.com për Karikaturën e Ditës së marte janë Cristiano Ronaldo dhe Franck Ribery.

Ky i fundit e ka akuzuar yllin portugez se ia ka vjedhur Topin e Artë në vitin 2013.

Ronaldo nuk fitoi asnjë titull me Real Madridin në vitin 2013, ndërkohë që Ribery e udhëhoqi Bayern Munichun drejt tripletes së parë në histori, si dhe triumfit në Super Kupë të Evropës dhe Kupë të Botës për Klube.

“Ndal! Hajdut! Franck Ribery e akuzon Cristiano Ronaldon se ia vodhi Topin e Artë në vitin 2013!”  

Image

(Kosova Sot)

21 orë e 21 minuta më parë
20/11/18