​United heq dorë nga Griezmann, do të bëj gjithçka për yllin e Realit - Sport - Kosova Sot
​United heq dorë nga Griezmann, do të bëj gjithçka për yllin e Realit

​United heq dorë nga Griezmann, do të bëj gjithçka për yllin e Realit

Manchester United ka hequr dorë përfundimisht nga Antonio Griezmann, i cili është më afër transferimit në Barcelonë

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho është kthyer sërish nga anësori i Real Madridit, Gareth Bale.

Portugezi para disa javësh kishte tentuar francezin e Atletico Madridit, Antonio Griezmann, por ai kërkon pagë të lartë dhe preferon Barcelonën.

Sipas të përditshme spanjolle AS, Unitedi tashmë tërë vëmendjen e ka nga ylli i Realit, Gareth Bale.

Uellsiani ishte prioritet i tyre edhe verën e kaluar, por në fund trajneri Zinedine Zidane vendosi të mos e shiste.

Vlera e ullesianit është rreth 100 milionë euro, aq sa spanjollët paguan pesë vite më parë Tottenhamin.

(Kosova Sot)

2 orë e 42 minuta më parë
16/11/18