Immobile në ndjekje të rekordit të Higuain - Sport - Kosova Sot
Immobile nė ndjekje tė rekordit tė Higuain

Immobile nė ndjekje tė rekordit tė Higuain

Ciro Imobile është duke shkëlqyer edhe në vitin e tij të dytë të skuadra e Lazios

Sulmuesi i Lazios, Ciro Immobile është duke tentuar të thyej rekordin e Gonzalo HIguain, ku kishte shënuar 36 gola në sezonin 2015-16.

Italiani në 20 ndeshjet e para të këtij sezoni ka shënuar 20 gola, aq sa kishte shënuar edhe argjentinasi dy vite më parë, por ka një ndeshje më pak të zhvilluara.

Qëllimi i Immobiles është që të shënoi mbi 36 gola dhe të thyej këtë rekord në Serie A. 

(Kosova Sot)

9 orë e 15 minuta më parë
20/02/18