​Napoli arrin marrëveshje për yllin e Ajaxit - Sport - Kosova Sot
​Napoli arrin marrėveshje pėr yllin e Ajaxit

​Napoli arrin marrėveshje pėr yllin e Ajaxit

Napoli ka arritur marrëveshje me skuadrën e Ajaxit për transferimin e gjermanit, Amir Younes

Skuadra italiane, Napoli do të transferojë anësorin gjerman të Ajaxit, Amir Younes, shkruan Tuttomercatoweb.

Lojtari do të nënshkruajë kontratë pesë vjeçare dhe do të përfitojë nga 1.5 milionë euro në sezon.

Në dyshim ka mbetur vetëm nëse ai do të transferohet gjatë janarit për pak para, ose gjatë verës së ardhshme si lojtar i lirë, kur edhe skadon kontrata e tij me holandezët.

(Kosova Sot)

6 orë e 32 minuta më parë
21/02/18