UEFA: Ky është formacioni i vitit, dominojnë lojtarët e Realit - Sport - Kosova Sot
UEFA: Ky ėshtė formacioni i vitit, dominojnė lojtarėt e Realit

UEFA: Ky ėshtė formacioni i vitit, dominojnė lojtarėt e Realit

Tifozët kanë përzgjedhur formacionin më të mirë të vitit 2017

Real Madrid dominon formacionin e vitit të UEFA-së me pesë lojtarë, Sergio Ramos, Marcelo, Kroos, Modric dhe Cristiani Ronaldo, i cili është përzgjedhur nga tifozët.

Juventus ka dy futbollistë, Bufon dhe Chiellini, ndërsa nga një lojtar kanë Chelsea - Eden Hazard, PSG – Dani Alves, Manchester City - De Bruyne dhe Barcelona – Leo Messi.

Lojtari më i votuar në këtë formacion është Sergio Ramos me 73 për qind, i ndjekur nga Marcelo me 70 për qind dhe Leo Messi me 59 për qind. 

(Kosova Sot)

22 orë e 34 minuta më parë
18/02/18