LeBron James tregohet mbret, vulos fitoren e Cavs në sekondën e fundit të vazhdimeve (Video) - Sport - Kosova Sot
LeBron James tregohet mbret, vulos fitoren e Cavs në sekondën e fundit të vazhdimeve (Video)

LeBron James tregohet mbret, vulos fitoren e Cavs në sekondën e fundit të vazhdimeve (Video)

LeBron James ka treguar pse është mbreti, pasi ja siguroi fitoren skuadrës së tij pas katër humbjeve rersht.

Clevelandi mposhti vetëm pas vazhdimeve skuadrën e Minnesotas me rezultat 140-138.

Ishte kjo një ndeshje kryesisht e barabartë mes dyja sukadrave përgjatë të gjitha intervaleve.

Megjithatë, diferenca u bë vetëm në sekondën e fundit, kur në skenë u shfaq LeBron James.

Ai pranoi një top dhe me një gjuajtje me kthim arriti të shënojë duke mposhtur semaforin dhe duke siguruar gëzimin e tifozëve në Quicken Loans Arena.

LeBron realizoi 37 pikë, 10 kërcime dhe 15 asistime në këtë takim duke arritur tiple double, por u ndihmua nga Thompson me 17 pikë dhe JR Smith me 20 pikë nga gjashtë treshe.

Te Minnesota shkëlqyen Towns me 30 pikë e 10 kërcime, Butler me 35 pikë e pesë kërcime dhe Wiggins me 19 pikë.Me këtë fitore Clevalndi shpreson të nisë një ecuri të re të rezultateve pas forëms së dobët të shfaqur së fundmi. 

(Kosova Sot)

20 orë e 59 minuta më parë
17/08/18